Zobacz czy potrzebujesz uczyć bhp? - ppoż

szkolenia bhp

Podczas szkolenia BHP pracownicy dowiadują się

Do jednego z wielu obowiązków pracodawców zaliczyć można zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. W tym celu zobowiązani są oni do prowadzenia lub organizowania szkoleń BHP. Szkolenia BHP są obowiązkowe dla

Zobacz czy potrzebujesz uczyć bhp? - ppoż szkolenia bhp
nowozatrudnionych pracowników, a także powinny być przeprowadzane w ramach przypomnienia dla osób z dłuższym stażem pracy. Podczas szkolenia BHP pracownicy dowiadują się jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują na konkretnym stanowisku (instruktaż stanowiskowy), a także w całej firmie (instruktaż ogólny). Ze względu na fakt, że nie w każdej firmie zatrudniony jest pracownik służb BHP, pracodawcy często decydują się na tak zwany outsourcing BHP. Polega on na współpracy z firmą zewnętrzną, która zajmuje się obsługą danej firmy w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Należy do niej, między innymi, prowadzenie szkoleń, doradztwo, tworzenie instrukcji, procedur i regulaminów pracy czy analiza aktualnego stanu bezpieczeństwa i ewentualne proponowanie modernizacji i modyfikacji.


Charakteryzuje ją duża wygoda i użyteczność

Outsourcing BHP w pewnym sensie jest pakietem zróżnicowanych usług, z których każda ściśle nawiązuje do tematu zapewniania bezpieczeństwa i higieny w miejscu pracy. To opcja kierowana do wszystkich pracodawców. Charakteryzuje ją duża wygoda i użyteczność, które są cenione przez właścicieli firm na całym świecie, w tym także i w Polsce.

W ramach profesjonalnego outsourcingu pracodawcy i zatrudniane przez nich osoby zyskują pełny dostęp do kompleksowej obsługi związanej z szeroko rozumianym bhp oraz ochroną przeciwpożarową. Usługa ta ma za zadanie zagwarantować odpowiednie warunki pracy, czyli warunki higieniczne oraz w pełni bezpieczne. Ważne dla pracodawców będzie również to, że umożliwia ona minimalizację kosztów. W ramach jednego pakietu zyskuje się bowiem dostęp do szeregu usług, za które nie trzeba oddzielnie płacić. Wśród nich pojawiają się przede wszystkim okresowe i wstępne szkolenia bhp, ale też i wykonywanie audytów stanu bezpieczeństwa oraz przeprowadzanie oceny ryzyka zawodowego.


Podobnie powinieneś postąpić właśnie terazPozwól sobie pomóc

Ostatnio miałeś w planach zorganizować klasyczne szkolenia BHP dla pracowników, ale zacząłeś zastanawiać się nad tym, czy może nie lepiej pójść od razu o krok dalej i wykupić cały profesjonalny outsourcing? Rzeczywiście jest to dobry pomysł warty przemyślenia. Jako pracodawca na pewno chcesz dla swoich pracowników jak najlepiej, ale masz niestety mocno ograniczone moce przerobowe i jako że brakuje ci czasu nawet na załatwianie podstawowych spraw, niektóre obowiązki musisz przekazywać innym. Podobnie powinieneś postąpić właśnie teraz. Outsourcing bhp sprawi, że już sam nie będziesz musiał troszczyć się o bezpieczeństwo zatrudnianych osób. Zrobią to za ciebie inni, którzy jeszcze lepiej się na tym znają. Zlecisz im zadbanie o bezpieczeństwo i higienę w twoim miejscu pracy, by samodzielnie się tym nie zajmować i zaoszczędzić mnóstwo jakże cennego czasu. BHP jest ważne, ale to nie oznacza, że sam musisz się o nie zatroszczyć. Pozwól sobie pomóc. Outsourcing BHP naprawdę pomaga w prowadzeniu firmy.


obejmująca tylko szkolenia BHP) jak i

Wielu pracodawców decyduje się aktualnie na outsourcing BHP zamiast zatrudnienia pracownika służb BHP w swojej firmie. W większości przypadków rozwiązanie to jest wybierane ze względu na chęć obniżenia kosztów - wynajęcie zewnętrznej firmy jest zdecydowanie tańsze niż stworzenie nowego stanowiska pracy w pełnym wymiarze godzin. Dodatkowo, pracodawca odsuwa od siebie w ten sposób po części obowiązek zapewnienia bezpiecznych i higienicznych warunków pracy i powierza to zadanie innemu przedsiębiorstwu.
Usługę outsourcingu BHP reguluje umowa podpisana między obiema firmami i może być zarówno jednorazowa (np. obejmująca tylko szkolenia BHP), jak i długoterminowa. Do najczęstszych zadań firmy zewnętrznej należą zazwyczaj wspomniane wyżej szkolenia BHP, analiza i ocena ryzyka zawodowego, kontrole stanowisk pracy, doradztwo w zakresie ewentualnych modernizacji, zgłaszanie firmy w PIP oraz PIS, ustalanie oraz analiza przyczyn wypadków na terenie firmy oraz tworzenie protokołów i reprezentowanie przedsiębiorstwa w postępowaniu powypadkowym.